Anasayfa » Samsun Tiny House Fiyatları

Samsun Tiny House Fiyatları

Samsun ve bölgesinde tiny house fiyatları hakkında detaylı bilgilendirme.

by İbrahim ZORLU

Samsun Tiny House Fiyatları

Küçük ev akımı yani krizle birlikte yaşam alanlarını küçültme olarak tarif edilebilir. Küçük ebatlı ve kullanışlı olmasıyla çok fazla ilgi görmüştür. 2008-2012 ekonomik krizi sırasında batı tarafındaki ülkede yaşayan insanların daha maliyeti düşük bütçeli ev planlama, ev yükü olarak daha az masraflı, çevreye zarar vermeden yaşama fikri geliştirerek bu tarz evler ortaya çıkmaya başlamıştır. Amaç ev içerisinde kullanılmayan alanın hiç olmaması demektir. Her alan kullanılarak daha kullanışlı bir yer yapmaya çalışılmaktadır.

Samsun Tiny House yani Türkçe olarak küçük ev de dersek genellikle  40 metrekare ile 50 metrekare arasına yapılmaya çalışılmış alanlardır. Bir evden daha fazlası olan tiny house aslında bir ev alanı değil yaşam tarzı olarak önümüze çıkar. Dünyaca ilgi gören tiny house projeleri daha kullanışlı yaşam alanları oluşturması amaçlanan avantajlı küçük evlerdir. Farklı boy ve şekillerde üretilebilen bu Samsun tiny house fiyatları ister tekerlekli çekici arkasına ister bir alan üzerine yerleştirilebiliyor. Bu tamamen kişinin isteği üzerine tasarlanıyor. Ama en çok ilgi gören tiny house tekerlekli olanlarıdır.

Samsun Tiny House Üreticileri

Türkiye’de de ciddi oranda ilgi görmeye başlayan tiny house yani küçük ev akımı, ABD’de de ciddi etkiler gösteren2008 küresel ekonomik krizi zamanında alternatif ev arayışlarının arkasından batı ülkelerinde de gelişmeye başlayan ve aslında sadece bir ev yapımı olarak görülse de sektör haline gelmeye başlamıştır. Farklı mimari de ve kullanışlı ev arayanların tercihi olan bu akım ile birlikte, zevkinize uygun küçük evi kolaylıkla gönlünüze göre yaptırabilirsiniz.

Bir yere bağlı kalmadan yaşayabileceğiniz ve aynı zamanda ev konforunda gezebileceğiniz en güzel ev size ait olabilir. Bir çekiciyle ev evinizi hem de istediğiniz her yeri gezebilirsiniz. Tiny house hem rahat ettirerek, hem alanınızı en verimli şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Bu evler sayesinde kullanılmayan çöp alan kalmıyor. Günümüz mimarisinde artık büyük ev değil küçük ama alan olarak en verimli şekilde kullanılan evler Samsun Tiny house üreticileri tarafından tasarlanıyor.

Samsun mobil ev modeli
Samsun tekerlekli ev
Samsun mobil ev
Samsun tiny hous emodelleri
Samsun tiny house fiyatı
Samsun 2+1 tiny house
Samsun mobil ev yatak odası
Samsun tekerli ev yatak odası asma ka
Samsun tiny house oturma odası
Samsun tiny house mutfak
Samsun tekerlekli ev 2+1 ev
Samsun tekerlekli ev banyosu
Samsun tiny house lavabosu
Samsun taşıanbilir ev mutfağı

Samsun Tiny House Evler

Samsun tiny house evler oldukça fazla tercih edilmektedir. Ev sayısı azalsa bile, ev metrekareleri son 20 yılda daha fazla artmıştır. Böylece kullanım alanı çöp olan çok fazla alan ortaya çıkmıştır. Sadece ev metrekaresi çoğalmıyor, ev için kullanılan malzeme miktarı da artarak daha fazla maliyetli evler yükseliyor. Bu durumda alma olanağını düşürerek insanların ev sahibi olması durumunu neredeyse ortadan kaldırıyor.

Samsun tiny house evleri küçük alanlar da olsa insanlara ev sahibi olma imkânı sağlayarak, malzeme fazlalığının ve maddi kaybının önüne geçiyor. Çünkü maddi olarak kayba uğrayan insan sıkıntıya giriyor. Bu durumda insanları daha fazla yorarak çözülmez sorunlara neden olabiliyor. Samsun tiny house tam da bu noktada yardımcı oluyor. İnsanları maddi kaygıyla yormadan hem ev sahibi yaparak hem  de hayallerine kavuşturuyor. Farklı bir açıdan bakarsak yeni seçenekler bulmamızı sağlayarak farklı tarz alanlar üretilmesine olanak sağlıyor.

Mimarlar içinde kendilerini gösterebilmeleri için çok iyi bir fırsat. Bir alan nasıl daha verimli daha kullanışlı tasarlanabilir bunun örneklerini çıkarabilmek için güzel bir imkan veriyor. Çünkü böyle tasarımlar ince düşünce ve planlama istiyor. Kesinlikle ölü alan olmayacak şekilde farklı tasarımlarla küçük alanı ne kadar büyük kullanabiliriz onun en iyi şekilde hesaplanması gerekiyor.

Samsun Tiny House Ev Modelleri

Samsun Tiny house’de yaşamak çok güzel fakat bazı zorlukları da mevcut. Tiny house  doğadaki ev olarak da söylenebilir. Doğanın içerisine istediğiniz gibi konumlandırabileceğiniz mükemmel bir fırsat. Hem enerji tasarrufuna geçmenizi sağlayarak daha az enerjiyle daha fazla iş yapılabilir. Farklı bir söyleyişle tiny house doğaya saygılı ve daha sürdürebilir bir hayat olanağı sağlar. İhtiyacın olmayan bütün eşyalardan kurtularak daha sade bir yaşam sürerek tüketimin azalmasını doğaya daha faydalı bir ev olanağı verir.

Ama şöyle şehir içinde evinizi yani tiny house koyabileceğiniz bir alanınız varsa bu dezavantajdan çıkabilir. Enerji tasarrufu için de çok faydalı olan bu küçük evleri eğer elektrik ve su tesisatının olmadığı yerlere konumlandırırsanız sizin için bu durumda bir süre sonra yorucu bir hale gelebilir. Bu evlerin sizin için uygunluğunu ölçmek için Samsun tiny house ev modelleri kiralıyabilir ve uzun süre yaşamanın kolaylıklarını kendiniz test edebilirsiniz. Yani alışma sürecine kiralık evle geçip alıştıktan sonra kendi küçük evinizi yaptırabilirsiniz.

Samsun Plakalı Tiny House

Ne kadar az eşya kullanılırsa doğamızı o kadar iyi koruyabiliriz. Daha az maliyetle Samsun plakalı tiny house da ev sahibi olma olanağı çok yüksektir. İster taşınabilir olsun ister bir araziye konumlandırılmış olsun her türlü avantaj sağlayarak maliyet düşürür. Uzun süredir bina ağırlıklı bir yaşam modeline sahibiz. Buda bir süre sonra insanları bu hayattan sıkılarak doğa dönmelerine neden oluyor.

Tabi ki bu minimal yaşama dönüş bir süre insanı alıştığının dışına çıkarak zorlasa da bu duruma da çabuk alışıyor. Bunun için tabi birde iş yaşantınızın uyumu söz konusu. İşinizi evden devam ettirilebilir olması gerekir. Çünkü bir süre sonra işe gidip gelişler daha fazla yorucu hale gelebilir.

Samsun Tekerlekli Tiny House

Kendinize ait imarlı, imarsız arsa ya da bahçede yaşayabilir veya bir çekici üzerine konumlandırarak hem gezip görüp hem de evinizde yaşama imkânı bulabilirsiniz. Bu iş bir artık sektör haline geldiği için çok fazla firma artık bu işi tam manasıyla yapmaya başlamışlardır. Nasıl inşaat alanında çok iyi firmalar varsa bu alanda da çok iyi ve becerikli firmalar vardır. Hayalini kurduğunuz o küçük eve sahip olabilmek artık mümkün. Samsun tekerlekli Tiny house tam bu hayallerinizi gerçekleştirmek için doğru bir tercih olacaktır.

Samsun Ahşap Tiny House

Evinizi kaplumbağa gibi her yere taşıyabilirsiniz. Yapım maliyeti oldukça düşük olduğu için sizi yorulduğunuz hayattan kopararak doğayla baş başa bırakır. Maliyeti geleneksel inşaat maliyetlerine kıyasla daha düşük olmasından sebep tercih edilmesinde büyük önem kazandırıyor.

İstediğiniz özelliklerde inşa edilmiş bir ahşap tiny house sizin yıllarca kiradan ve fazla masraftan kurtulmanızı sağlar. Devlet bazında da çok fazla tasarruf sağlanabilir. Emlak vergilerini, kira bedellerini, elektrik su faturasından kesilen kullanım bedellerinden fazlaca tasarruf ederek bütçenizi koruyabilirsiniz. Samsun ahşap tiny house size doğal bir yaşam alanına kavuşturmak için çalışmalarını devam ettirmektedir.

Samsun Tiny House Karavan

Doğa ile bütünleşmenizi sağlayan Samsun tiny house karavan olarak da tasarlanıyor. Böylece hem gezme imkânı hem de ev konforu bir arada yaşanıyor. Her şey düşünülerek en iyi tasarımlar ortaya çıkarılmak hedefleniyor. Kişinin ihtiyacı olan her şeyi bir karavanda toplayarak konforu en üst seviyeye çıkarmak için en iyi tasarımlar yapılıyor ve öylece aranılan tüm özellikler bir araçta toplanıyor.

Samsun Tiny House Taşınabilir Ev

Her yoğun şekilde çalışma hayatı süren bireyin, neredeyse hayalidir bir tiny house sahibi olmak istemesi. Yıllarca ağır işlerin vermiş olduğu birikimle bir doğaya kaçma arzusu olmuştur. Samsun tiny house evleriyle evinizi alıp istediğiniz yere taşınabilirsiniz. Bu şuan mümkün ve çok kolay. Maliyeti düşük ve bütçenizi yormadan istediğiniz şekilde bir tiny house sahip olabilirsiniz. Samsun Tiny House taşınabilir ev ile ekonominizi sarsmadan istediğiniz gibi ev sahibi olma olanağı sağlar. Modern tasarımlarımızı incelemek ve hakkında fikir almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment